Aktualności i promocje

 

 

Wybielanie zębów przy użyciu nakładek
– 250 zł / jeden łuk zębowy

Wybielanie zębów szybko stało się jednym z najpopularniejszych zabiegów stomatologicznych w Polsce. Moda na nieskazitelnie biały uśmiech stała się powodem większej dbałości o wygląd zębów nie tylko dla gwiazd, ale i zwykłych obywateli. Jedną z metod cieszących się dużym powodzeniem wśród pacjentów klinik stomatologicznych jest wybielanie nakładkowe w domu lub w gabinecie. To technika czasochłonna i wymagająca dużej samodzielności, ale oferuje za to zadowalające rezultaty, które mogą się utrzymywać nawet przez 3 lata. Biały uśmiech jest oznaką zdrowia i zadbania, dodaje atrakcyjności i pewności siebie.

Przed przystąpieniem do wybielania pacjent musi poddać się rzetelnemu badaniu stanu zębów i dziąseł. Najpierw należy zabezpieczyć ubytki, a także usunąć kamień nazębny. Uzupełnienia protetyczne nie zmieniają koloru podczas wybielania, dlatego reguły wykonuje się wypełnienia tymczasowe. Po zakończeniu wybielania, kiedy ustabilizuje się kolor zębów, można wymienić wypełnienia po ustaleniu nowego odcienia uzębienia. W trakcie pierwszej wizyty u stomatologa specjalista pobiera wyciski na standardowych łyżkach wyciskowych. Po odlaniu gipsowych modeli technik wykonuje dwie przezroczyste szyny pełniące funkcję indywidualnie dostosowanych nakładek. W trakcie drugiej wizyty pacjent je mierzy, otrzymuje strzykawki z żelem wybielającym (stężenie preparatu jest uzależnione od wrażliwości zębów pacjenta), a także szereg dokładnych instrukcji dotyczących samodzielnego stosowania preparatu w domu. Zazwyczaj terapia domowa trwa ok. 2-4 tygodnie, a nakładki należy stosować zgodnie z zaleceniami stomatologa – przez ok. 4 godziny dziennie bądź zakładać je na noc, przed snem. Długość domowego wybielania jest spowodowana mniejszym natężeniem środka wybielającego.

Niekiedy pacjenci skarżą się na nadwrażliwość zębów po zakończeniu wybielania. W związku z tym stomatolodzy zalecają stosowanie specjalnych past na nadwrażliwość zębów na 2 tygodnie przed rozpoczęciem zabiegów aż do kilku tygodni po zakończeniu terapii. Bardzo istotnym elementem procedury wybielania zębów jest pielęgnacja i dieta – od jej przestrzegania zależy trwałość zabiegu. W trakcie wybielania zębów metodą nakładkową pacjent powinien stosować tzw. „białą dietę”, którą należy przedłużyć na okres tygodnia po zakończeniu zabiegów (niektórzy stomatolodzy mówią nawet o 14 dniach). Oznacza to, że w tym czasie należy zrezygnować z picia kawy, herbaty i innych mocno barwiących napojów typu czerwone wino czy soki owocowe. Również w przypadku jednowizytowego wybielania zębów w gabinecie wystarczy unikać zabarwiających pokarmów i płynów przez tydzień. O wymianie starych, przebarwionych wypełnień kompozytowych można myśleć nie wcześniej niż 3 tygodnie po zakończeniu wybielania i stabilizacji koloru uzębienia.

Źródło: https://www.tourmedica.pl/artykuly-medyczne/nakladkowe-wybielanie-zebow-w-domu-lub-w-gabinecie/?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=facebook&utm_source=socialnetwork

 

PIASKOWANIE

  • sposób na pozbycie się osadów nazębnych i przebarwień

    cena promocyjna 60zł /łuk zebowy

Piaskowanie zębów to zabieg dentystyczny polegający na usuwaniu osadów nazębnych i nieestetycznych przebarwień za pomocą tzw. piaskarki. Piaskowanie pomaga w walce z kamieniem nazębnym, jest zabiegiem uzupełniający po skalingu. Sprawdź, kto może zdecydować się na piaskowanie zębów, jak często wykonywać zabieg i co najważniejsze – czy piaskowanie zębów jest bolesne?

Piaskowanie zębów to zabieg dentystyczny, który polega on na usuwaniu płytki nazębnej, wszelkich osadów i przebarwień z powierzchni zębów za pomocą tzw. piaskarki, czyli specjalnego urządzenia, które kieruje strumień piasku dentystycznego na zęby. Podczas zabiegu piaskowania zębów zostanie usunięty także kamień nazębny, ale tylko ten, który jest osadzony na zębach w nieznacznym stopniu. W związku z tym piaskowanie może być zabiegiem uzupełniającym skaling, czyli zabieg kompleksowego usuwania kamienia nazębnego.

Jak powstaje płytka nazębna?

Płytka nazębna to lepki osad, czasami o brązowym zabarwieniu, powstały z resztek pokarmu wymieszanych z obumarłymi komórkami błony śluzowej, drobnoustrojami i bakteriami, który zalega na powierzchni zębów. Bakterie wchodzące w skład płytki wywołują choroby dziąseł, np. zapalenia dziąseł i paradontozę oraz wytwarzają kwas, który atakuje szkliwo zębów i przyspiesza powstawanie ubytków próchnicowych. Szczoteczka do zębów nie jest w stanie wyczyścić wszystkich trudno dostępnych miejsc, w których szybko gromadzi się płytka bakteryjna, dlatego regularnie należy wykonywać piaskowanie. Piasek dentystyczny dociera do wszystkich nawet najdrobniejszych szczelin i usuwa wszystkie szkodliwe osady i przebarwienia, a tym samym minimalizuje ryzyko powstania chorób zębów i dziąseł.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/zeby/piaskowanie-sposob-na-pozbycie-sie-osadow-nazebnych-i-przebarwien_41586.html

 


Facebook